Energia fentről

2019. május 07., címkék: sámuel alapítvány, kárpátaljai reformátusok (kre)

A Sámuel Alapítvány tizennyolc éve segít a kárpátaljai árva és elhagyott gyermekeknek családtípusú gyermekotthonok működtetésével. A beregszászi Ilosvay család az elsők között állt a kezdeményezés mellé. Különösen a sérült gyermekek sorsa érintette meg őket.

Jótékonysági akció a kárpátaljai Sámuel Alapítvány árváinak megsegítésére

2010. május 01., címkék: jótékonysági est, Határon túl, család, sámuel alapítvány, kárpát-medence

Négy ráckevei egyetemista, akiket foglalkoztat az adakozás és a határon túli magyarok ügye, elhatározta, hogy jótékonysági gyűjtést szervez külhoni magyar gyermekek megsegítésére.

Mindenki lehet a maga módján angyal – Kolozsvári teológusok a Sámuel Alapítványnál

2010. március 22., címkék: kolozsvár, sámuel alapítvány, Határon túl, debreceni teológia, kárpátaljai egyházkerület, adománygyűjtés

Hat fős delegáció érkezett március elején a Sámuel Alapítványhoz. A csoport főként a kolozsvári teológia hallgatóiból állt, akik azért érkeztek Kárpátaljára, hogy az erdélyi testvérek meleg köszöntése mellett egy több mint negyedévig tartó szorgalmas munka gyümölcsét átnyújtsák: személyre szóló ajándékcsomagokat a gyermekotthonok kicsiny lakóinak.

„Az Úr Isten szemmel láthatóan munkálkodik Visken” - Gyermekotthon épül a tizedből és szeretetből

2009. december 24., címkék: Határon túl, sámuel alapítvány, visk, sipos géza, viski gyermekotthon, szivárvány alapítvány

Visk különleges település azon a vidéken, ahol már a végekről beszélünk. Ott, ahol minden időben, minden nehézség ellenére arra törekedtek az itt lakók, hogy megőrizzék hitüket, magyarságukat. Az anyanyelv, a reformátusság védőbástyája volt és maradt máig Visk.